Jak wygląda oczyszczanie jelit ze złogów kałowych?

Według badaczy, dorosły człowiek może mieć w swoim jelicie nawet do kilkunastu kilogramów złogów kałowych, które powstały z niestrawionych i niewydalonych resztek pokarmowych. Jeżeli kamienie jelitowe oraz inne elementy, które zwężają światło okrężnicy nie zostaną stamtąd usunięte, sytuacja z roku na rok będzie się pogarszać. Ma to wpływ na ogólne zdrowie oraz samopoczucie. Z tego względu warto raz na jakiś czas oczyszczać jelita, szczególnie, jeżeli mamy skłonność do zaparć. Zarówno domowe jak i profesjonalne sposoby na oczyszczanie jelit ze złogów kałowych są skuteczne. Porównać to można z popularnym cholesterolem. Dobre leki na cholesterol nie kosztują wiele, a przynoszą znaczną ulgę. W jaki sposób wyglądają takie zabiegi?

Lewatywa- doskonałe oczyszczenie

Lewatywa wykonywana w sposób prawidłowy, może przynieść zaskakujące rezultaty. Dzięki niej pozbywamy się złogów i kamieni,ale także odzyskujemy energię, siły do działania i chęć do życia. Dzieje się tak dzięki temu, że z organizmu wraz z pozostałościami znajdującymi się w okrężnicy, zostają wydalone toksyny, które trafiają do krwi, jeżeli pozostają w jelicie wiele miesięcy. Do wykonania lewatywy potrzebna będzie wlewnik oraz ciepła woda z sokiem z cytryny. Istnieją także przepisy na lewatywę z ziół, moczu czy kawy. Około 1,5-2,5 litra ciepłej cieczy wlewa się powolnym strumieniem do jelita grubego. Nie jest to w żaden sposób nieprzyjemne, czy bolesne, chociaż z początku może wydawać się nieco niekomfortowe. Później zaleca się wstrzymanie płynu wewnątrz przynajmniej przez kilka minut. Po tym czasie rozpocznie się oczyszczanie jelit ze złogów kałowych. Te sposoby niestety nie są skuteczne w przypadku uciążliwego cholesterolu, więc musisz przeczytać ten temat.

Hydrokolonoterapia, czyli higiena i komfort

Zabieg ten jest formą lewatywy, ale wykonywaną w obiegu zamkniętym, w profesjonalnych gabinetach. Trwa kilkadziesiąt minut. W tym czasie woda jest wprowadzana do jelita jedną rurką zaś wyprowadzana inną. Podczas zabiegu można oglądać cały proces oczyszczania. Po nim pacjent czuje się o wiele lżej i jest zrelaksowany oraz rześki. Niektórzy twierdzą, że pozbyli się w jeden dzień kilku zbędnych kilogramów,chociaż oczywiście zabiegi domowe jak i profesjonalne nie są sposobem na odchudzanie, ale na przykład wstępem do zdrowej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *