Metoda depilacji laserowej nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Usuwanie owłosienia laserem to coraz popularniejsza metoda na pozbywanie się zbędnego owłosienia. Na taki zabieg decydują się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Co warto na ten temat wiedzieć?

Zanim rozwinęła się depilacja laserowa owłosieni na stałe usuwano przy pomocy termolizy i elektrolizy. Były to jednak bardzo bolesne, gdyż każdy włos był usuwany osobno. Poza tym po jakimś czasie około połowa z nich odrastała. Obecnie w celu usunięcia owłosienia stosuje się coraz częściej zabiegi laserowe, które są o wiele bardziej skuteczniejsze. Metoda ta polega na trwałym uszkodzeniu macierzy włosów, dzięki czemu te już nie odrastają.

Trzeba jednak pamiętać, że laser laserowi nierówny. W Polsce w gabinetach wykorzystywane są urządzenia, które znacznie się między sobą różnią. Mają inną średnicę promieniowania na skórę czy długość fal. Najskuteczniejsze modele usuwają nawet 98% zbędnego owłosienia z wybranych stref. Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Laser nie wpływa w żaden sposób na organizm. Jednak nie każdy takiemu zabiegowi może się poddać. Istnieje szereg przeciwwskazań. Metoda depilacji laserowej nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób, które cierpią z powodu łuszczycy, bielactwa opryszczki czy alergii skórnej. Warto również pamiętać, że przez około miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej nie wolno się opalać, w tym także korzystać z solarium. Laserowe zabiegi nie są wskazane też dla osób, które zażywają leki fotouczulające różnego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 67 = 74