Prosaki. Jak je usunąć?

Czym są prosaki?

Prosaki to nierówności na skórze powstałe w efekcie nadmiernego gromadzenia się sebum w ujściach gruczołów łojowych. Zazwyczaj mają około milimetra średnicy i charakteryzują się białą lub żółtą barwą. Nie powodują żadnego dyskomfortu i nie zagrażają zdrowiu, stanowią jedynie defekt estetyczny.

 

 Prosaki na twarzy, prosaki na ustach, prosaki pod oczami – gdzie prosaki pojawiają się najczęściej?

Prosaki bardzo często pojawiają się na ciele i twarzy. Najczęściej spotykane są:

  • prosaki na twarzy
  • prosaki na ustach i wokół ust
  • prosaki pod oczami
  • prosaki na powiece
  • prosaki na nosie
  • prosaki na czole
  • prosaki w okolicach intymnych.

 Jak usunąć prosaki?

Istnieje wiele metod usuwania prosaków jednak nie warto robić tego samemu. Może to przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Wyciskanie czy nakłuwanie prosaków może doprowadzić do powstania infekcji, a także  blizn i przebarwień.  Poza tym samodzielna walka z prosakami często kończy się niepowodzeniem. Dlatego też usuwanie prosaków najlepiej zostawić specjalistom z profesjonalnych placówek kosmetycznych. Jak usunąć prosaki? Najlepiej w tym przypadku sprawdza się:

  • mikrodermobrazja
  • peelingi chemiczne
  • mechaniczne usuwanie prosaków.

Wszystkie te zabiegi są w pełni bezpieczne.

 

Usuwanie prosaków – opis zabiegów i efekty

Mikrodermabrazja polecana jest w przypadku wczesnych i łagodnych zmian. Jest to rodzaj peelingu, który polega na ścieraniu naskórka przy pomocy głowicy pokrytej drobinkami diamentów. Mikrodermabrazja pozwala na wyrównanie struktury skóry, a tym samym pozbycie się prosaków. Zabieg ten można połączyć z ultradźwiękami i maską lub też z ultradźwiękami/ampułką, masażem i maską. Dzięki temu oprócz oczyszczenia, zagwarantujemy skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Zobacz więcej.

Peelingi chemiczne wykorzystują działanie kwasów. W usuwaniu prosaków najczęściej stosuje się kwas pirogronowy, ale poleca się także kwas migdałowy, salicylowy czy glikolowy. Podczas peelingu kwas wnika do głębszych warstw skóry i dogłębnie je oczyszcza. W ten sposób usuwane są stare komórki, nadmiar łoju czy inne zanieczyszczenia, także prosaki.Mechaniczne usuwanie prosaków jest najbardziej skuteczne i zapobiega rozniesieniu zmian po skórze.

W wyborze odpowiedniej metody oraz liczby zabiegów usuwania prosaków pomoże kosmetolog. Warto zdać się na jego wiedzę, by uzyskać jak najlepsze efekty i usunąć prosaki raz na zawsze.

 

 

Artykuł napisany dzięki współpracy z portalem medicorium.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =