Usuń niechciane włosy raz na zawsze, czyli o zaletach depilacji laserowej słów kilka.

Metody walki z nieproszonym gościem na skórze

usuwanie nadmiernego owłosienia twarzyWiększość kobiet doskonale zna ból codziennej depilacji. Zajmuje czas, a najszybszy sposób na gładką skórę, czyli maszynka jednorazowa często wywołuje podrażnienia w postaci drobnej, czerwonej wysypki. Nie dodaje to bynajmniej żadnego uroku i nie daje oczekiwanego efektu gładkości skóry. Jednak dzięki rozwojowi technologii oraz odkrywania nowych, dotąd niestosowanych metod w przemyśle kosmetycznym możemy obecnie poddać się bardzo prostemu i bezpiecznemu zabiegowi jakim jest depilacja laserowa. Jej skuteczność sprawia, że błyskawicznie stała się popularnym i chętnie wykonywanym zabiegiem. Chcesz trwale usunąć owłosienie z wybranej części ciała? Przeczytaj ten artykuł!

Na czym polega ten zabieg, i czy jest bezpieczny dla organizmu?

Nazwa tego zabiegu, czyli depilacja laserowa, może nieco przerażać, jako że laser kojarzy nam się raczej z palącym światłem który jest w stanie wyrządzić wielkie poparzenia i uszkodzenia skóry, i raczej nie stosuje się go w przemyśle kosmetycznym. A jednak! Usunięcie owłosienia za pomocą urządzenia laserowego emitującego wiązkę światła polega na podgrzaniu i jednoczesnym zniszczeniu cebulki włosa, która po jakimś czasie przestaje wytwarzać nowego włosa, dzięki czemu nasza skóra pozostaje gładka już na zawsze! Sam zabieg musi być przeprowadzony od 6 do 8 razy, by dał oczekiwany efekt gładkości skóry pozbawionej zbędnych włosów. Przed zabiegiem nie powinno się korzystać z solarium czy intensywnie się opalać – skóra wówczas może być podrażniona i wysuszona, a laser może prowadzić do nowych podrażnień, czyniąc zabieg bolesnym dla klienta. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań przed i po zabiegu uzyskamy na konsultacji kosmetycznej w wybranym salonie, co pomoże rozwiać nasze wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję o zabiegu.

Dlaczego warto podjąć się zabiegu, i jakie części ciała można wydepilować laserowo?

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedyną jak na razie metodą gwarantującą skuteczne i długotrwałe usunięcie owłosienia z wybranej części ciała. Istnieją pewne przesłanki do niepodejmowania się zabiegu, jednak w większości przypadków taka forma depilacji jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla klienta. Najczęściej poddawane depilacji laserowej są:

  • Twarz
  • Bikini
  • Pachy
  • Nogi
  • Plecy

Choć wszystko zależy od osobistych preferencji oraz potrzeb klienta. Problemy hormonalne czy zwyczajnie, predyspozycje genetyczne sprawiają, że nasze ciało pokrywa się włosami w nienaturalnych miejscach, np. u kobiet na twarzy czy klatce piersiowej. Depilacja laserowa skutecznie usunie niechciane włosy, przywracając skórze gładkość i eliminując problem z depilacją raz na zawsze. Po samym zabiegu należy delikatnie pielęgnować skórę, która potrzebuje regeneracji i odpowiedniego nawilżenia by wrócić do swojego naturalnego stanu, mimo że wiązka światła emitowana przez laser jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla skóry. Zdecydowanie taka opcja depilacji jest ekonomiczna dla naszego portfela, bowiem w perspektywie czasu, więcej pieniędzy wydajemy na maszynki jednorazowe i żel do golenia, niż jednorazowo na zabieg depilacji laserowej.

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia otwierają przed nami nowe możliwości pielęgnacyjne i upiększające, a jedną z nich jest niewątpliwie laserowe usuwanie owłosienia. Jeżeli masz dość codziennej rutyny depilacyjnej i chcesz pozbyć się włosów z ciała raz na zawsze, ten zabieg jest dla Ciebie!

Depilacja Laserowa Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 84 = 93