Usuń niechciane włosy raz na zawsze, czyli o zaletach depilacji laserowej słów kilka.

Metody walki z nieproszonym gościem na skórze

usuwanie nadmiernego owłosienia twarzyWiększość kobiet doskonale zna ból codziennej depilacji. Zajmuje czas, a najszybszy sposób na gładką skórę, czyli maszynka jednorazowa często wywołuje podrażnienia w postaci drobnej, czerwonej wysypki. Nie dodaje to bynajmniej żadnego uroku i nie daje oczekiwanego efektu gładkości skóry. Jednak dzięki rozwojowi technologii oraz odkrywania nowych, dotąd niestosowanych metod w przemyśle kosmetycznym możemy obecnie poddać się bardzo prostemu i bezpiecznemu zabiegowi jakim jest depilacja laserowa. Jej skuteczność sprawia, że błyskawicznie stała się popularnym i chętnie wykonywanym zabiegiem. Chcesz trwale usunąć owłosienie z wybranej części ciała? Przeczytaj ten artykuł!

Na czym polega ten zabieg, i czy jest bezpieczny dla organizmu?

Nazwa tego zabiegu, czyli depilacja laserowa, może nieco przerażać, jako że laser kojarzy nam się raczej z palącym światłem który jest w stanie wyrządzić wielkie poparzenia i uszkodzenia skóry, i raczej nie stosuje się go w przemyśle kosmetycznym. A jednak! Usunięcie owłosienia za pomocą urządzenia laserowego emitującego wiązkę światła polega na podgrzaniu i jednoczesnym zniszczeniu cebulki włosa, która po jakimś czasie przestaje wytwarzać nowego włosa, dzięki czemu nasza skóra pozostaje gładka już na zawsze! Sam zabieg musi być przeprowadzony od 6 do 8 razy, by dał oczekiwany efekt gładkości skóry pozbawionej zbędnych włosów. Przed zabiegiem nie powinno się korzystać z solarium czy intensywnie się opalać – skóra wówczas może być podrażniona i wysuszona, a laser może prowadzić do nowych podrażnień, czyniąc zabieg bolesnym dla klienta. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań przed i po zabiegu uzyskamy na konsultacji kosmetycznej w wybranym salonie, co pomoże rozwiać nasze wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję o zabiegu.

Dlaczego warto podjąć się zabiegu, i jakie części ciała można wydepilować laserowo?

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedyną jak na razie metodą gwarantującą skuteczne i długotrwałe usunięcie owłosienia z wybranej części ciała. Istnieją pewne przesłanki do niepodejmowania się zabiegu, jednak w większości przypadków taka forma depilacji jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla klienta. Najczęściej poddawane depilacji laserowej są:

 • Twarz
 • Bikini
 • Pachy
 • Nogi
 • Plecy

Choć wszystko zależy od osobistych preferencji oraz potrzeb klienta. Problemy hormonalne czy zwyczajnie, predyspozycje genetyczne sprawiają, że nasze ciało pokrywa się włosami w nienaturalnych miejscach, np. u kobiet na twarzy czy klatce piersiowej. Depilacja laserowa skutecznie usunie niechciane włosy, przywracając skórze gładkość i eliminując problem z depilacją raz na zawsze. Po samym zabiegu należy delikatnie pielęgnować skórę, która potrzebuje regeneracji i odpowiedniego nawilżenia by wrócić do swojego naturalnego stanu, mimo że wiązka światła emitowana przez laser jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla skóry. Zdecydowanie taka opcja depilacji jest ekonomiczna dla naszego portfela, bowiem w perspektywie czasu, więcej pieniędzy wydajemy na maszynki jednorazowe i żel do golenia, niż jednorazowo na zabieg depilacji laserowej.

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia otwierają przed nami nowe możliwości pielęgnacyjne i upiększające, a jedną z nich jest niewątpliwie laserowe usuwanie owłosienia. Jeżeli masz dość codziennej rutyny depilacyjnej i chcesz pozbyć się włosów z ciała raz na zawsze, ten zabieg jest dla Ciebie!

Depilacja Laserowa Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

 

7 replies on “Usuń niechciane włosy raz na zawsze, czyli o zaletach depilacji laserowej słów kilka.”

 1. paulina pisze:

  No zastanawiające… może nawet bym się skusiła… orientuje się ktoś ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia?

  • Velura pisze:

   Ciężko tak odpowiedzieć… Zależy od partii ciała i od ilości powtórzeń zabiegu depilacji laserowej… Generalnie wcale te zabiegi nie są aż takie drogie, gabinety też proponują raty

 2. Renata80 pisze:

  Kto by sie spodziewal, ze sa takie metody walki z nadmiernym owłosieniem… Brzmi to bardzo nowocześnie, wow

 3. kornelia12 pisze:

  Nie boicie się, że takie metody walki z nadmiernym owłosieniem zbiorą później swoje żniwo? Nie boicie się jakiś przykrych konsekwencji? Choroby?

  • yrma pisze:

   Usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczne i nie ma co się tak zamartwiać. To już dosyć można mieć tych maszynek i wiecznie podrażnionej skóry…

 4. delimena pisze:

  Halo halo! tutaj trójmiasto! Ktoś poleca jakiś dobry gabinet do pozbycia się niechcianego owłosienia raz na zawsze? 😛

  • Bomcia9 pisze:

   No to w takim razie czeka miasto Gdynia i gabinet Clinica Cosmetologica w tym mieście 🙂 Prawdziwe spece, informują dokładnie o wszystkich zaleceniach i przeciwwskazaniach do depilacji laserowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1