Jak wybrać krem na cellulit wodny i tłuszczowy?

Wiele kobiet zastanawiając się nad najskuteczniejszą formą walki z cellulitem stawia na stworzone w tym celu kosmetyki. Zwalczanie skórki pomarańczowej powinno być kompleksowe, ponieważ na jej powstawanie i wzrost wpływają przeróżne czynniki. Odpowiednie serum ujędrniające może stanowić solidną podporę dla zdrowej diety oraz regularnych ćwiczeń. Oferty sklepów i firm produkujących kosmetyki są jednak tak szerokie i bogate, że trudno jest zdecydować się na konkretny specyfik. Właściwie ciągle przybywa nowych kremów i balsamów, których producenci obiecują różne, lecz zawsze niezwykle pozytywne efekty. Na co zwracać szczególnie pilną uwagę, wybierając krem na cellulit dla siebie w zależności od rodzaju posiadanego cellulitu?


Jak działać na cellulit wodny

Cellulit różni się w zależności od rodzaju czynników, które go powodują. Najczęściej wyróżnia się więc cellulit wodny oraz tłuszczowy. Pierwszy powstaje z powodu nieprawidłowej cyrkulacji limfy, w wyniku osłabienia przegród pomiędzy komórkami. Gdy ta łączna tkanka jest zbyt cienka, limfa przenika bez przeszkód do komórek tłuszczowych i powiększa je, aż zaczynają tworzyć nieestetyczny efekt „gór i dolin” na skórze. Takie powiększone komórki tłuszczowe tworzą zbite grudki i często bolą pod wpływem ucisku. Bezpośrednią przyczyną takiego cellulitu są zaburzenia hormonalne (często nadmiar estrogenów w organizmie) oraz nieprawidłowości w mikrokrążeniu. Należy więc skupić się na poprawie krążenia.

serum vialise na cellulitPośród kremów na cellulit wyróżnia się serum Vialise, które realnie pomaga w pozbywaniu się cellulitu wodnego. Dzięki zawartości wielu roślinnych, naturalnych składników i dzięki wysokim stężeniom substancji ułatwia odpływanie limfy z komórek tłuszczowych. Żeby problem nie wrócił jak bumerang, potrzebne jest też wzmocnienie kapilar (najdrobniejszych naczyń włosowatych oplatających komórki). Za to z kolei odpowiada zawarta w kremie Vialise rutyna oraz kasztanowiec. Dzięki dobremu doborowi składników można liczyć na efekty już po miesiącu stosowania kremu jedynie dwa razy dziennie. Naczynia krwionośne dzięki roślinnym wyciągom wzmacniają się i podejmują na nowo swoje funkcje.

Cellulit tłuszczowy a działanie kremu

Z kolei cellulit tłuszczowy wynika z nadmiaru nienasyconych kwasów tłuszczowych w komórkach. Przypomina twarde grudki pod skórą. W przeciwieństwie do obejmującego głównie uda cellulitu wodnego, tłuszczowy (inaczej zwany lipidowym) może pojawić się na niemal każdej partii ciała. Często idzie w parze z nadwagą, podczas gdy wodny pojawia się głównie u szczupłych kobiet. Konieczne okazuje się wyeliminowanie tłuszczu z diety – które oczywiście wychodzi na dobre zdrowiu całego organizmu, nie jedynie urodzie.

efekty vialise

Zobacz także artykuł: Czy kremy na cellulit działają?

Główne zadanie, które ma tutaj do spełnienia krem na cellulit, polega na wspomaganiu spalania tkanki tłuszczowej i zabezpieczeniu skóry przed utratą jędrności po schudnięciu. Serum Vialise może pomóc dzięki zawartości ekstraktu z guarany oraz kofeiny. To składniki, których działanie jest szeroko opisane i udowodnione – serum ujędrniające nie zawiera niczego, co nie pochodziłoby z natury i nie było od lat sprawdzającą się substancją. Warto wypróbować Vialise, żeby ułatwić sobie walkę o piękną i gładką skórę.

2 replies on “Jak wybrać krem na cellulit wodny i tłuszczowy?”

  1. Ronia pisze:

    Są podobno jakieś laserowe zabiegi na cellulit, ale nie mam pojęcia czy to działa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że mogą być skuteczne i można stosować je u każdego. Maść to maść, dzięki niej nie tylko można wyleczyć się z cellulitu, ale też nie ryzykuje się, że coś pójdzie nie tak. Nawet w przypadku uczulenie po prostu przestaje się ją stosować i już.

  2. kwiaty we włosach pisze:

    Niezależnie od rodzaju cellulitu, warto zastosować krem oparty na naturalnych składnikach. Lepiej od razu wybrać ten, który ma najlepsze opinie w internecie niż tracić czas i pieniądze na leczenie cellulitu, które nie będzie skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 − = 23