Skuteczny sposób na cellulit

Czym powinien charakteryzować się idealny krem na cellulit? Bogactwo aktywnych składników, obecnych w kremach, bezpośrednio wpływających na przyczyny oraz objawy cellulitu, sprawia, że kremy antycellulitowe są skutecznymi oraz powszechnie dostępnymi sposobami na pomarańczową skórkę. Obecne w kremach komponenty wpływają na prawidłowe funkcjonowanie tkanki podskórnej oraz skóry właściwej – warstw, w których tworzy się cellulit, jednak aby dopasować odpowiedni krem do swojego rodzaju oraz stopnia rozwoju cellulitu, warto zapoznać się z elementami, na które należy zwrócić uwagę i których nie powinno zabraknąć w preparacie – więcej o tym na Kremy-ancytellulitowe.pl

O cellulicie

Cellulit jest zaburzeniem, występującym na skórze w postaci zgrubień, fałdek, przestrzeni o zwiększonej wiotkości skóry, tracącej swoją elastyczność. „Skórka pomarańczowa” występuje najczęściej w obrębie ud, pośladków, czasami brzucha i ramion. W początkowej fazie przybiera postać zgrubień, zagłębień po uciśnięciu warstwy skóry, następnie może być widoczny bez ingerencji. Kolejną, zaawansowaną już fazą cellulitu jest tworzenie się guzków i zgrubień, przedzielonych tkanką włóknistą, bolesnych. Rozrost komórek tłuszczowych jest nierównomierny. Zmiany w skórze właściwej i tkance podskórnej o których mowa, nazywane są lipodystrofią typu kobiecego i wynikają głównie z zwiększonego podziału tkanki łącznej, zaburzeń metabolizmu i zwężenia naczyń krwionośnych. Krew i limfa, wyciekające z naczyń, zapełniają przestrzenie miedzykomórkowe, powodując obrzęki oraz powstawanie cellulitu. Przyczyną powstawania zmian skórnych o charakterze cellulitu są najczęściej zaburzenia hormonalne, gdzie na czele znajduje się podwyższony poziom estrogenów. Ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie środków antykoncepcyjnych czy też czas menstruacji mogą wpływać na rozwój cellulitu. Zaburzenia progesteronu również mogą mieć wpływ na cellulit. Brak aktywności fizycznej, nieregularne, niezdrowe odżywianie się to kolejne przyczyny zwiększonego ryzyka pojawienia się cellulitu. Cellulit występuje w czterech rodzajach. Cellulit twardy, obecny u kobiet aktywnych fizycznie, u których zauważa się zmiany skórne po uciśnięciu warstwy skóry. Cellulit miękki, będący następną fazą rozwoju, kiedy zmiany są widoczne już ciągle, skóra nabiera wiotkości, zwykle ma to miejsce u kobiet powyżej lat czterdziestu. Cellulit wodny związany jest z nieprawidłowym przepływem płynów ustrojowych, uznawany za chorobę cywilizacyjną, objawia się obrzękiem i falami na skórze. Walka z cellulitem wodnym jest z reguły wygrana, dzięki zdrowej diecie, aktywności i odpowiednim kosmetykom. Cellulit obrzękowy jest natomiast poważną dolegliwością, z którą warto udać się do lekarza. Ból nóg, opuchlizna wpływają na utrudnienie funkcjonowania.

Jak pozbyć się cellulitu?

Aby pozbyć się cellulitu, istnieje wiele domowych sposobów. Walka z problemem jest kwestią regularnej pielęgnacji oraz stosowania zdrowej diety i ćwiczeń. Klucz do sukcesu to konsekwencja i cierpliwość. Świetne efekty przynoszą domowe masaże szorstką rękawicą lub z użyciem olejków aromatycznych. Peelingi, przygotowane z naturalnych składników, takich jak sól morska, cukier trzcinowy, doskonale odżywią i złuszczą skórę, a jednocześnie poprawią jej miękkość i sprężystość. Warto zadbać o kondycję wewnątrz organizmu, by procesy, powodujące powstawanie cellulitu nie miały miejsca. Picie soku z cytryny z dodatkiem pieprzu cayenne to wypróbowany sposób.

Vialise krem

Krem na cellulit powinien zawierać składniki, które pozytywnie wpływają na poprawę elastyczności skóry, ograniczając jej wiotczenie, prowadzące do powstania zgrubień. Wpływ na poprawę spalania tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry to istotne aspekty działania kremu. Zawarte w składzie koenzymy Q10 oraz A, L-karnityna, kofeina, wyciąg z kasztanowca, czarne błoto z Morza Martwego, algi morskie, flawonoidy, wspomagają prawidłowe działanie tkanki podskórnej i naskórka, wpływając na elastyczność, prawidłowe krążenie, spalanie tłuszczu, wygładzenie, ujędrnienie. Nie powinno ich zabraknąć w skutecznym kremie, dzięki któremu pozbędziesz się cellulitu.

Sprawdź więcej tutaj: https://stopnadwadze.pl/lifestyle/jak-sie-pozbyc-cellulitu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *