Oczyszczanie twarzy – najlepsze sposoby

Odpowiednie oczyszczanie twarzy pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń skórnych, takich jak: resztki makijażu, nadmiar serum, czy kurz.

Tym celu wykorzystywane są zazwyczaj środki dostępne w domu, do których zalicza się:

  • mleczka do oczyszczania twarzy
  • toniki
  • peelingi
  • żele do mycia twarzy

Jak oczyścić twarz

Podczas pielęgnacji domowej należy pamiętać, iż woda i mydło nie dadzą nam takiego rezultatu oczyszczenia, jakiego byśmy oczekiwali. Ważne jest, aby skóra była potraktowana mleczkiem oczyszczającym, które oprócz usuwania zanieczyszczeń, również odpowiednio nawilży i odżywi skórę.

Dobrze jest także stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu peelingu złuszczającego martwy naskórek. Dzięki niemu skóra stanie się gładka i oczyszczona. Jest to dobry sposób na odmładzanie twarzy.

Aczkolwiek skóra potrzebuje czasami dogłębnego oczyszczenia, którego nie jesteśmy w stanie wykonać jedynie domowymi sposobami.

Zabiegi odmładzające twarz

Do popularnych zabiegów, które pomagają w odmłodzenia twarzy, a zarazem w jej oczyszczeniu należy zaliczyć:

  • laserowe oczyszczanie twarzy
  • oczyszczanie twarzy kwasami
  • mikrodermabrazja

Laserowe oczyszczanie twarzy, polega na użyciu wiązki lasera, które wnika głęboko w skórę. W związku z czym pozbywamy się ze skóry zanieczyszczeń, a także zaskórników oraz gęstego łojotoku. Zabieg ten jest proponowany przede wszystkim osobom ze skłonnościami do trądziku. Gdyż poprzez tę metodę skóra staje się dogłębnie oczyszczona i odżywiona.

Z kolei oczyszczanie kwasami polega na wykorzystaniu jednego z czterech kwasów: glikolowego, salicylowego, migdałowego, a także pirogronowego. Dany kwas jest zastosowany pod względem właściwości skórnych. Dla przykładu kwas migdałowy będzie zastosowany przy skórze wrażliwej, natomiast kwas salicylowy przy skórze trądzikowej. Metoda jest jest bezinwazyjna i nie powoduje żadnych późniejszych powikłań.

Natomiast mechaniczne oczyszczanie twarzy, nazywane mikrodermabrazją jest kierowane dla osób o każdym rodzaju cery. Polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Powodując, iż skóra staje się gładka, czysta i odżywiona.

Każdy zabieg oczyszczania twarzy powinien być skonsultowany z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 53