Maseczki na cerę z trądzikiem

Stosowanie różnych specyfików w walce z trądzikiem wymaga ostrożności i systematyczności. Domowe maseczki na trądzik są skuteczne, ponieważ pozwalają oczyścić twarz i ją dobrze nawilżyć. Nakładane na twarz regularnie, oferują pożądane rezultaty. Przedstawiamy proste domowe sposoby na trądzik.

Maseczki, które zrobisz w domu

Potrzebujesz:

  • cebuli,
  • płatków owsianych,
  • aloesu,
  • drożdży,
  • kurkumy.

Do tego, żeby pięknie wyglądać, nie trzeba wielkich nakładów finansowych.
Wystarczy jeden sprawdzony krem na trądzik, np. marki Sevolium, stosowany po każdym domowym zabiegu na trądzik, by cieszyć się piękną i promienną cerą.
Maseczka z miodu na trądzik ma właściwości kojące. Pomaga zniwelować podrażnienia i uzyskać komfort czystej, miękkiej skóry.
Maseczka z drożdży na trądzik to sposób oczyszczenia twarzy. Natomiast maseczka z kurkumy na trądzik również działa, trzeba tylko uważać na barwienie kurkumy na żółto.

Taka maseczka na trądzik może być relaksująca i co najważniejsze – efektywna.

Inne domowe sposoby na trądzik młodzieńczy

Aloes na trądzik
Aloes ma działanie antybakteryjne i jest stosowany na różne schorzenia. Sok z aloesu na trądzik pomaga także, wystarczy zrobić z niego maseczkę albo gotowy sok rozcieńczać z wodą i wypić. Liść aloesu można też przykładać bezpośrednio na wyprysk.
Cebula na trądzik
Ma działanie oczyszczające i odzywiające. Można ją nałożyć bezpośrednio tak jak aloes lub zmielić ją i nałożyć tak, jak maseczkę.
Płatki owsiane na trądzik
Płatki można nałożyć na twarz po uprzednim namoczeniu ich w wodzie. Można też zastosować peeling – wtedy złuszczymy martwy naskórek.

Parówka na trądzik pomoże w otwarciu porów i przygotuje cerę do domowych zabiegów. Trądzik na plecach domowe sposoby zwalczą skutecznie, jeśli połączymy je z dbałością o higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 + = 56