Łupież pstry – leczenie

Przeglądanie się w lustrze, na ogół przynosi zadowolenie i daje miłe odczucia, ale może się zdarzyć, że ktoś zauważy na swoim ciele zmiany, których dotąd nie było, jeżeli na skórze pojawią się plamy przybierające kolor od różowego do brunatnego, może to świadczyć o zaatakowaniu skóry przez grzyb i wystąpieniu łupieżu pstrego.

Najczęściej atakowanymi rejonami ciała są plecy, szyja, klatka piersiowa, pachwiny i czasami niestety twarz, można odczuwać swędzenie miejsc chorobowo zmienionych, ale nie można ich drapać, aby nie poszerzać obszaru zajętego przez łupież pstry. Niektóre osoby obserwują także łuszczenie się skóry, ale zdarza się to rzadziej.

Przyczyny wystąpienia objawów łupieżu pstrego

  • Obniżona odporność organizmu
  • Nadmierne pocenie się
  • Przebywanie w gorącym i wilgotnym klimacie
  • Używanie tłustych kremów zatykających pory
  • Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych
  • Kuracja antybiotykowa

Łupież pstry jest chorobą grzybiczną, ale na szczęście nie można nią zarazić innego człowieka, nie powoduje powikłań, ale ma tendencje do nawrotów, dlatego trzeba podjąć skuteczną kurację, aby pożegnać się z tą przypadłością raz na zawsze. Leczenie może być różne, ponieważ w aptekach dostępne są różne medykamenty na łupież pstry i nie wiadomo, który lek akurat najlepiej zadziała na daną osobę, ale trzeba próbować. Przed przystąpieniem do leczenia trzeba odstawić wszystkie kremy nawilżające i kosmetyki zawierające oliwkę oraz masło kakaowe, ponieważ ich używanie na chorą skórę zakłóci proces leczenia.

Leczenie łupieżu pstrego

Leki przeciwgrzybiczne bez recepty, maść, kremy, płyny do przemywania miejsc zmienionych chorobowo.
Zestaw kosmetyków dermatologicznych PITYVER z przeznaczeniem do zastosowania przy wystąpieniu łupieżu pstrego

Leki przeciwgrzybiczne na receptę przepisaną przez dermatologa, maść i leki doustne.

Leki przeciwgrzybiczne kupowane bez recepty pomoże wybrać farmaceuta po opisaniu objawów, jakie można zauważyć na skórze, przy początkowym stadium rozwoju łupieżu pstrego na pewno polecone będą delikatniejsze środki, jeżeli natomiast zmiany skórne będą rozległe i przybiorą ciemną barwę o bardzo nieregularnych kształtach, trzeba będzie zastosować silniejsze środki w postaci maści i płynów lub udać się po poradę do dermatologa.

Więcej http://zwalczlupiez.net.pl

Jednak zawsze w przypadku wystąpienia objawów łupieżu pstrego warto wdrożyć do codziennej higieny kosmetyki ukierunkowane na zwalczanie łupieżu pstrego PITYVER, jest to zestaw składający się z szamponu, płynu do przemywania ciała i emulsji do ciała. Kosmetyki powstały na naturalnych składnikach, wzbogaconych witaminami i esencją zapachową, aby po zastosowaniu skóra ładnie pachniała, dzięki czemu osoba stosująca te kosmetyki nie poczuje żadnego dyskomfortu.

Po ustąpieniu objawów łupieżu pstrego, warto stosować jeszcze przez jakiś czas kosmetyki dermatologiczne, aby nie doszło do powtórne zakażania grzybicznego. Przestrzeganie zasad higieny i profilaktyczne używanie preparatów przeciwgrzybicznych to główne zasady jakich trzeba przestrzegać gdy już raz łupież pstry zaatakował skórę.

.

One reply

  1. kryspin pisze:

    Naturalne składniki, witaminy, selen – ciekawe… Wiecie gdzie to można kupić, bo pytałem w aptece i nie mają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 + = 68