Karboksyterapia – zalety i wady

Metoda zwana karboksyterapią to z pewnością jeden z największych trendów ostatnich lat. Jak to z hitami bywa jest polecana na wszystko, również na uda w celu pozbycia się tłuszczu i cellulitu. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Na czym polega karboksyterapia?

Zabiegi na uda są bardzo różne i wykorzystują również wiele czynników takich jak ciepło, światło, ultradźwięki, oddziaływanie mechaniczne. Karboksyterapia polega na użyciu dwutlenku węgla by odmłodzić skórę na całym ciele. Może być wykorzystana także do pracy nad wyglądem ud. Zabiegi odchudzające na uda z użyciem dwutlenku węgla to nie tylko metoda na zmniejszenie ich obwodu i pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale też sposób na usunięcie uporczywej skórki pomarańczowej. Karboksyterapia jest zabiegiem nie tylko upiększającym, ale również leczniczym, wykorzystywanym na przykład do leczenia zaburzeń krążenia. Wszystko odbywa się za pomocą malutkich igieł, którymi wstrzykuje się CO2 pod skórę. Wpływa to na odżywienie skóry poprzez zwiększenie krążenia krwi.

Zobacz jak wygląda zabieg karboksyterapia w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Zalety zabiegu

Karboksyterapia jest jednym z tych zabiegów, które dają wyjątkowo szybkie efekty. I choć tak jak w przypadku innych metod należy zabieg powtarzać co jakiś czas, to już pierwsze zastrzyki z dwutlenku węgla dają dobre efekty. Ponadto utrzymują się one na dłużej ponieważ zabiegi wyszczuplające na uda są opracowane tak, by pobudzać naturalną zdolność organizmu do regeneracji w przypadku gdy ona zanika na przykład z wiekiem. W tym przypadku jest to regeneracja kolagenu. Odbudowuje się on przez następne tygodnie bezpośrednio po zabiegu. Zatem na ostateczny wynik należy nieco poczekać, lecz z pewnością warto.

Zaletą karboksyterapii jest również fakt, że dwutlenek węgla niszczy komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Naturalnie człowiek od urodzenia ma taką samą ilość komórek, mogą się one jedynie powiększać. Dzięki temu zabiegowi istnieje mniejsze prawdopodobieństwo ponownego odłożenia się tłuszczu na udach, nawet w przypadku przytycia.

Zabieg jest szybki i bezbolesny, bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć. Zdrowe osoby z pozytywnym wywiadem w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim nie mają potrzeby specjalnego przygotowania.

Zbieg nie dla wszystkich

Wadą zabiegu jest to, że nie jest on polecany dla wszystkich. W tym wypadku lista przeciwwskazań jest dość rozbudowana. W tym wypadku osoby cierpiące na zakażenia bakteryjne i wirusowe muszą najpierw wyleczyć się z choroby, zanim przystąpią do zabiegu. Kuracja powinna być całkowicie zakończona, ponieważ również osoby przyjmujące antybiotyki nie powinny być poddawane karboksyterapii. To samo tyczy się również zakażeń i chorób widocznych na skórze, takich jak grzybica, łuszczyca i wiele innych. Również nie wolno go wykonywać u kobiet ciężarnych czy karmiących piersią. Oczywistym jest, że zabieg jest wykluczony u osób cierpiących na nowotwory. Pobudzanie krążenia krwi przyczynia się do przemieszczania się komórek nowotworowych po całym ciele, a co zatem idzie do przerzutów zagrażającym życiu.

Więcej na stronie wymodelujsylwetke.pl

2 replies on “Karboksyterapia – zalety i wady”

  1. Remik pisze:

    Pozbycie się cellulitu możliwe jest tylko na trzy sposoby i co najciekawsze, wszystkie trzy można ze sobą połączyć. Pierwszy to zabiegi jak ten opisany powyżej, drugi to zioła na cellulit, które wpływają ogólnie na przemianę materii i pozbywanie się toksyn z organizmu, a trzeci to więcej ruchu – nawet spacerów, które zadziwiająco dobrze działają na odchudzanie.

  2. Sztywny pisze:

    Najważniejsze żeby na takie zabiegi, nawet jeśli robi się je bez żadnego zaangażowania, to nie można przychodzić jak się jest przeziębionym. I ludzie chcą usuwać cellulit żeby szybko szybko, a potem okazuje się, że nie można bo choroba sprawia, że nie można wykonać nawet najprostszych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 − = 19