Henna brwi dla urody

Henna do brwi to substancja barwiąca, barwnik naturalny pozyskiwany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Roślina ta w sposób naturalny rośnie na obszarach tropikalnych: w Ameryce Łacińskiej, Indiach, Australii i Afryce. Historia jej użytkowania w celach barwiących sięga starożytnego Egiptu. Henna pojawia się też w wielu zabytkach piśmienniczych starożytnego świata.

Ten naturalny barwnik stosuje się do barwienia brwi, rzęs i włosów, a także ciała. Dostępna jest najczęściej w postaci proszku, czasem pasty. Proszek miesza się z aktywatorem, po czym od razu można ją używać. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast i utrzymuje się wiele tygodni.

Henna brwi, zabieg

Zabieg nałożenia henny na brwi można wykonać u kosmetyczki, można wykonać go również samodzielnie w domu. Henna na brwi dostępna jest w wielu sklepach drogeryjnych , a że sam zabieg wykonuje się dość prosto i łatwo, warto zdecydować się na samodzielny eksperyment. Aby samodzielnie wykonać taki zabieg w domu, trzeba zgromadzić:

 • hennę,
 • naczynie do mieszania
 • patyczek lub pędzelek do nałożenia
 • płatki lub waciki do zmywania
 • wazelinę do zabezpieczenia skóry
 • grzebyczka do rozczesania brwi

Najlepsza henna do brwi to henna świeża. Dlatego po wymieszaniu jej z aktywatorem nie powinno się jej używać po raz wtóry.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem należy posmarować wazeliną linię na i pod brwiami, aby ochronić skórę przed zabarwieniem. Potem należy na brwi nałożyć rozmieszaną hennę, dość grubo. To czas ma tu znaczenie, a nie warstwa preparatu. Hennę trzyma się na brwiach do 15 minut w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Dobrą radą kosmetyczek jest na początek spróbowanie henny w kolorze brązowym, by określić najlepszy czas dla własnej skóry. Po upływie wybranego czasu, hennę należy dokładnie zmyć. Dobrze wykonany zabieg brwi henna powinien podkreślić  i skorygować linę brwi.

Odwiedź Gdynię i wybierz zabieg na twarz i ciało!

Salon kosmetyczny w Gdyni oferuje darmowe konsultacje ze specjalistami – wystarczy umówić się na wizytę.

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

2 replies on “Henna brwi dla urody”

 1. Rina napisał(a):

  Jak byłam młodsza, to mama często robiła mi hennę na rzęsy 🙂 Dzisiaj robię tylko brwi u kosmetyczki, rzęsy tuszuję.

 2. Aura napisał(a):

  Był ktoś w tej klinice, warto? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 + = 72