Dobry dentysta – wybór nie jest prosty

Dobry stomatolog jest dziś na wagę złota. Jednak wbrew pozorom wybór sprawdzonego i pewnego specjalisty nie jest wcale taki łatwy. Słowo „dentysta” tradycyjnie nie kojarzy nam się bowiem najlepiej. Odziedziczyliśmy bowiem różnego rodzaju lęki i uprzedzenia, które mogą sprawiać, że będziemy unikali wizyty w gabinecie dentystycznym. Jest to błąd, gdyż obecnie dobry stomatolog w Gdańsku potrafi odpowiednio zadbać o właściwą atmosferę podczas wizyty, a nowoczesne techniki dentystyczny sprawiają, że nie będziemy odczuwali podczas zabiegów żadnego bólu czy dyskomfortu. A jak wiadomo należy raczej zapobiegać niż leczyć. Wizyta u dentysty powinna być przyjemnością.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog będzie bez problemu potrafił wyeliminować z naszej psychiki strach przed dentystą. Sprawi, że wizyta u dentysty stanie się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Czy to naprawdę jest możliwe? Oczywiście tak, dobry stomatolog powinien być nie tylko świetnym specjalistą,  ale i dobrym psychologiem, który zapewni nam tak zwane „ludzkie podejście” do naszych „zębowych” problemów. Dobry dentysta to nie tylko lekarz od zębów, ale i dobry psycholog.

Znieczulenie u dentysty

Znieczulenie u dentysty to dziś żaden przywilej, a raczej standard usług. Minęły już czasy, gdy znieczulenie stosowano tylko w przypadku najbardziej bolesnych zabiegów. Dziś powszechnie stosuje się znieczulenie powierzchniowe, w postaci żelów, aerozolów czy specjalnych plastrów. W przypadku bardziej skomplikowanych operacji można dopuścić znieczulenie nasiękowe, śródwięzadłowe czy śródkostne. W tych wypadkach stosuje się specjalne zastrzyk.

Znieczulenie u dentysty w ciąży to dziś również nic strasznego. Można je z powodzeniem stosować, lecz jest ono ograniczone pewnymi warunkami. Generalnie można je bezpiecznie zastosować po pierwszym trymestrze ciąży. W przypadku kobiet w ciąży zalecane jest znieczulenie, które nie obkurcza naczyń krwionośnych.

Dentysta dla dziecka

Wybór odpowiedniego specjalisty takiego jak dentysta dla dzieci to kluczowa sprawa. Bardzo ważne jest, żeby pierwszy kontakt z takim specjalistą jak stomatolog dziecięcy nie kojarzył się źle najmłodszym pacjentom. Wiele placówek z powodzeniem organizuje specjalne wizyty adaptacyjne dla najmłodszych. Warto sprawdzić, czy dany gabinet ma specjalnie przygotowany oddział dla dzieci, czy jest odpowiednio wyposażony, na przykład czy posiada w swojej ofercie znieczulenie komputerowe. Musimy pamiętać, że pierwsza wizyta dziecka u dentysty zadecyduje o jego stosunku do tego specjalisty w całym dorosłym życiu. Uraz, jakiego mógłby się ewentualnie nabawić młody pacjent może rzutować na całe jego późniejsze życie.Dzieci u dentysty powinny czuć się naprawdę komfortowo.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów u dentysty to dziś jeden z najbardziej popularnych zabiegów dentystycznych. Oczywiście można próbować wybielić nasze szkliwo domowymi sposobami, jednak lepiej zlecić to odpowiedniemu specjaliście. Warto też pamiętać, że nowoczesne techniki wybielania laserem są w pełni bezpieczne i nie niosą praktycznie żadnych skutków ubocznych. Zabieg jest bezbolesny i trwa tylko kilkadziesiąt minut. Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Ceny usługi kształtują się w przedziale 500-1000 zł za wybielanie dwóch łuków zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 35