Dieta na hemoroidy

Hemoroidy to dosyć wstydliwy i bolesny problem, który zaczyna doskwierać coraz większej liczbie osób. Mogą pojawić się niespodziewanie, jednak jeśli zostaną wykryte we wczesnym stadium rozwoju, to możliwe jest ich wyleczenie za pomocą domowych sposobów lub aptecznych medykamentów bez konieczności przeprowadzania specjalistycznych zabiegów. Jednak oprócz leczenia farmakologicznego bardzo pomocna jest również odpowiednia dieta, która pomoże pozbyć się najczęściej występujących objawów.

Jaka dieta na hemoroidy?

Aby ustrzec się przed hemoroidami, należy przede wszystkim postawić na aktywność fizyczną i odpowiednią dietę, a także unikać nadwagi i otyłości, ponieważ może ona prowadzić do powstawania tej nieprzyjemnej dolegliwości. Bardzo ważną rolę w diecie pełni błonnik, którego niedobór może powodować zaburzenia trawienne, które mogą prowadzić do powstawania hemoroidów.

Czytaj też:

http://gastryczne.pl/czytelnia/domowe-sposoby-na-hemoroidy/

W przypadku pojawienia się hemoroidów niezwykle ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości błonnika. Nie każdy o tym wie, ale zbyt mała ilość błonnika w diecie powoduje powstawanie zaparć, które to z kolei są często przyczyną występowania hemoroidów. Z tego właśnie względu dieta osoby zmagającej się z tą powodującą dyskomfort dolegliwością nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, otrąb, roślin strączkowych, a także nasion. Konieczne jest również przyjmowanie każdego dnia co najmniej 2 litrów płynów w postaci wody niegazowanej, świeżo wyciskanych soków lub herbatek ziołowych. Należy natomiast unikać przede wszystkim mocnej kawy, herbaty, alkoholu, gazowanych napojów, które zawierają w swoim składzie zabójcze ilości cukru. Oprócz tego nie jest również wskazane spożywanie białego pieczywa (pozbawione jest błonnika), fast-foodów, tłustego mięsa, a także produktów zawierających proste węglowodany. Produkty te najlepiej zastąpić kaszami, chudymi twarogami, jogurtami naturalnymi, kefirami oraz płatkami owsianymi. Wskazane jest też spożywanie bardzo chudego mięsa oraz tłustych ryb, które zawierają cenne dla zdrowia kwasy omega. Ważne jest to, aby się nie objadać a posiłki spożywać regularnie w równych odstępach czasowych, dzięki czemu perystaltyka jelit powinna ulec poprawie.

PROCTO VITALE ZIOŁAWiele osób niestety nie potrafi się przestawić na taką dietę, gdyż wydaje im się, iż jest mało urozmaicona. Warto wtedy wybrać się przykładowo do dietetyka, który pomoże ustalić odpowiedni jadłospis, który z pewnością nie będzie nudny.

Sama dieta nie zawsze okazuje się skuteczna, ale jej połączenie z domowymi metodami walki z hemoroidami może przynieść zaskakujące efekty. Domowe sposoby na hemoroidy to przede wszystkim walka z tą dolegliwością od zewnętrznej strony. Bardzo często osoby, które cierpią na hemoroidy czują świąd i pieczenie dlatego bardzo dobrze sprawdzają się zioła na hemoroidy w postaci okładów lub nasiadówek, które łagodzą objawy.

2 replies on “Dieta na hemoroidy”

  1. Sławoj napisał(a):

    Każda dieta, która sprawi, że nie będzie zatwardzeń, będzie skuteczna na hemoroidy. Dlatego jeśli Procto Vitale na to pomaga, to można spokojnie to brać i mieć przekonanie, że szybko pójdzie wszystko do przodu. Bo hemoroidy i mechanizm ich powstawania to prosta rzecz, a nie jakiś skomplikowany nowotwór. I dzięki temu szybko można je wyleczyć.

  2. żuczek napisał(a):

    Te wyskakujące wszędzie reklamy Procto Vitale przekonały mnie żeby spróbować. I nie żałuję, a nawet jestem trochę do przodu, bo podzieliliśmy tubkę na pół i zdążyły się wyleczyć z hemoroidów dwie osoby. Jak dla mnie to robią trochę za duże paczki. Mogłyby być mniejsze i tańsze o połowę, to by lepiej im szło – taka mała podpowiedź z dołu piramidy żywieniowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

81 − 73 =