Depilacja laserowa zalety i wady Light sheer oraz Vectus

Zabiegi laserowe są nie tylko bardzo skuteczne, mają też działanie lecznicze. Przeznaczone są zwłaszcza dla osób, których skóra reaguje krostkami czy grudkami po tradycyjnych metodach depilacji. Osoby z wrażliwą skórą powinny poważnie rozważyć depilacje laserowa. Jednak na komfort gładkich nóg czy policzków może pozwolić sobie praktycznie każdy. Obecnie jest ona w każdym większym mieście. Warto zafundować sobie leniwe wakacje, bez codziennej depilacji.


Czy depilacja laserowa boli?

W dzisiejszych czasach usuwanie włosów laserem jest praktycznie bezbolesne, a efekt jest długotrwały. Nowoczesne wyposażenie laboratoriów oraz wykształcona i doświadczona kadra, dają nam bardzo duży komfort podczas zabiegu.

Depilacja laserowa — jak się przygotować?

Żeby zabieg mógł zostać przeprowadzony prawidłowo, przeszkolona kadra musi zapytać o kilka rzeczy. Przeciwwskazaniami do depilacji są:

 • ciąża
 • świeża opalenizna (najwcześniej po 4 tygodniach można się zgłosić na zabieg)
 • nowotwory
 • infekcje grzybicze, bakteryjne czy wirusowe w miejscu depilacji
 • przyjmowanie leków światłoczułych
 • rozrusznik serca

Jeśli wstępnie kwalifikujemy się do zabiegu, musimy wybrać odpowiedni gabinet, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo — laser Vectus posiada głowicę pokrytą szafirowym szkłem, które ma właściwości chłodzące, dodatkowo technologia Advanced Contact Cooling dostosowuje moc do temperatury odczuwanej przez pacjenta.

Depilacja laserowa — skutki uboczne

Depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo skutecznym, dającym długotrwałe efekty. Jednak jest to zabieg jak każdy inny i może za sobą ponieść niepożądane skutki, do których należą:

 • zaczerwienienie skóry w depilowanym miejscu, zdarza się dość często. Powinno ustąpić po kilku godzinach najpóźniej po 2-3 dniach.
 • przebarwienia skóry występują dość rzadko, zazwyczaj zanikają po kilku dniach. Występują częściej u osób z ciemną karnacją.
 • skóra może być wrażliwa na słońce kilka dni po zabiegu. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem ochronnym przy ekspozycji na promienie słoneczne.
 • oparzenia po depilacji laserowej praktycznie się nie zdarzają.

Depilacja laserowa — ile zabiegów jest konieczne?

Usuwanie owłosienia laserem jest bardzo skuteczną metodą, wymaga od 4 do 6 zabiegów. Wiele gabinetów oferuje pakiety, dzięki którym można zaoszczędzić sporo gotówki. Ilość zabiegów zależy przede wszystkim od koloru oraz rodzaju owłosienia. Jeśli więc szukasz skutecznego i trwałego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia, to idealnym rozwiązaniem będzie laserowa depilacja. Cena jest dość wysoka, jednak warto się zastanowić, ile wydajemy miesięcznie na maszynki do golenia, żele czy kremy do depilacji (więcej w tym temacie znajdziesz tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-laser-vectus-laser-light-sheer/).

Depilacja laserowa — cena

Trwała depilacja jest możliwa dopiero po kilkunastu zabiegach. Jednak żeby cieszyć się gładkimi nogami czy pachami przez kilka miesięcy wystarczy wykonać od 4 do 6 zabiegów. Ceny w gabinetach wahają się średnio od 140 do 700 zł, w zależności od części ciała, którą chcemy wydepilować. Jeśli chcesz znać dokładny koszt zabiegu najlepiej wpisz w google frazę: depilacja laserowa koszt lub laserowa depilacja cena i nazwę interesującego Cię miasta. Wybierając gabinet, nie można jednak patrzyć tylko na wydatek, warto wybrać laser, który jest bezpieczny — zapewnić to może czytnik Skintel obecny w Laserze Vectus.

Depilacja laserowa — opinie

Ogrom kobiet chwali sobie depilację laserową jako zabieg ułatwiający życie oraz oszczędzający czas. Wystarczy policzyć, ile godzin miesięcznie marnujemy na tradycyjne metody, zrozumiemy wtedy, że laserowa depilacja to strzał w dziesiątkę. Niestety nie wszystkie metody są tak samo skuteczne. Czytając opinie w internecie, można zauważyć, że depilacja laserowa Light Sheer jest mniej skuteczna i bezpieczna niż Vectus.

Zdecyduj więc mądrze i świadomie w jaki sposób chcesz na długo wyeliminować owłosienie ze swojego ciała.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 replies on “Depilacja laserowa zalety i wady Light sheer oraz Vectus”

 1. Maria pisze:

  Kurczę, a ja się niedawno opalałam … 🙁 No cóż, muszę poczekać.

 2. Olka pisze:

  Maria, też muszę czekać, bo jestem w ciąży akurat, ale damy radę 🙂

 3. Ronalada38 pisze:

  leniwe wakacje – dobrze napisane 🙂 ja od 2 lat nie wiem co to znaczy depilacja, z tego powodu że w 2016 roku zdecydowałam się na zabieg laserowy i od tamtego czasu włoski nie odrosły !

 4. Olga pisze:

  Zastanawiam się nad tym zabiegiem (chociaż podświadomie wiem, że już podjęłam decyzję) – o laserze powiedziała mi znajoma, która wykonała ten zabieg w klinice Cosmetologica w Gdańsku, a nie powiem, była zachwycona 😉

 5. Milka pisze:

  Z tego co widzę to nie ma wielkich skutków ubocznych a korzyści dużo.
  A włoski po tym nie wrastają?

 6. ARLENA pisze:

  Kiedyś byłam na depilacji, nie wiem co to było za urządzenie, może właśnie ten light sheer… Bolało jak cholera, myślałam, że padnę. Od tamtej pory bałam się iść znów, ale widzę że nastąpił przełom !
  Jak się przeliczy to wcale nie wychodzi drogo a jaki komfort!!!!!!!!!!!!!

 7. Moniii34 pisze:

  Dobra, Vectus mnie przekonał do zabiegu 😀 Długo się powstrzymywałam, bo nie miałam pewności czy te zabiegi faktycznie są skuteczne, ale skoro Lighr Sheer jest mniej bezpieczny to nawet nie będę brała pod uwagę.

  • Zofia pisze:

   Light Sheer to już trochę przestarzałe narzędzie po prostu. Kiedyś było nowością i jak na tamte czasy oczywiście było efektowne, ale teraz już po prostu nie opłaca się tego robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =