Depilacja laserowa – dla wymagających

O ile bujna fryzura na głowie to powód do dumy i tam akurat lepiej mieć więcej włosów niż mniej, o tyle są na ciele miejsca, gdzie nadmiar owłosienia jest powszechnie nieakceptowalny. Wiele osób radzi sobie przy użyciu sposobów „domowych” – w ruch idzie maszynka do golenia, kremy i pianki, plastry z woskiem czy wosk na ciepło do stosowania w domu. Inni, licząc na bardziej profesjonalny efekt i dłuższe przerwy między zabiegami, kierują swoje kroki do gabinetów kosmetycznych. A co robić, jeśli oczekuje się naprawdę trwałego usunięcia włosów, bez konieczności ciągłej walki z wiatrakami? Dla najbardziej wymagających i zdecydowanych na trwałe efekty – rozwiązaniem będzie usuwanie owłosienia laserem.

To najbardziej nowoczesna metoda depilacji. Żadnych ostrzy, chemicznych substancji nadkładanych na skórę, klejących wosków i wyrywania włosów z cebulką. Zamiast tego – laser, którego impulsy wnikają w skórę, by zniszczyć cebulki włosów. Zabieg jest bezpieczny – cała anergia wytworzona przez laser skupia się na samym włosie, a nie na skórze wokół. Im ciemniejszy włos, tym skuteczniejszy będzie zabieg – ze względu na większą niż w jasnych zawartość melaminy.

Do depilacji laserowej skórę należy odpowiednio przygotować (unikać opalania, niektórych kosmetyków i leków), a po zabiegu, ze względu na przejściowe zaczerwienienie lub obrzęk, traktować niezwykle delikatnie. Ilość zabiegów dla uzyskania zadowalającego efektu to kwestia indywidualna i zależna od tego, które partie ciała poddawane były działaniu lasera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *