Skuteczna depilacja laserem

Wraz z ciągle rozwijającą się techniką urządzeń medycyny estetycznej, rośnie świadomość kobiet odnośnie swojego wyglądu. Współczesne kobiety mają dostęp do wielu źródeł, które pozwalają im poprawić niedoskonałości, z którymi borykają się być może od urodzenia. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna, coraz więcej osób z niej korzysta, a co najważniejsze – nie jest już tematem tabu i na człowieka, który korzysta z usług lekarza medycyny estetycznej, nie patrzy się jak na przybysza z innej planety. Wraz z rosnącą świadomością, rośnie też wśród ludzi tolerancja i chyba to cieszy najbardziej.

Jedną z dziedzin medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Przede wszystkim taki rodzaj depilacji zaleca się osobom, które mają problemy z inną formą usuwania włosów. Między innymi mowa tutaj o zapaleniach skóry – wszelakich podrażnieniach, zapaleniu mieszków włosowych. Pomijając kwestie estetyczne, zapalenie mieszków to niewątpliwie bolesne doświadczenie, o którym przekonała się większość kobiet. Drugą kwestią zdecydowania się na taką formę depilacji laserowej jest wygoda. Przy takim sposobie usuwania włosków możemy cieszyć się gładką skórą na długo. Choć nie jest to zabieg, który należy do najtańszych i chociaż do całkowitego efektu potrzebne jest kilka sesji, to warto – chociażby ze względu na oszczędność czasu i własny komfort. Depilacja laserowa usuwa włoski wraz z cebulką, dzięki czemu nie odrastają one tak szybko. To mało inwazyjny zabieg, który – oczywiście wykonany przez profesjonalistę – pozwala podnieść kobietom swoją samoocenę. Wiele kobiet boryka się z podrażnieniami po goleniu na nogach, wstydliwym owłosieniem na twarzy bądź w miejscach intymnych.

Pomimo tego, że zabieg jest mało inwazyjny, nie każdy może się na niego zdecydować (więcej tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku). Przede wszystkim odradza się ową formę depilacji osobom, które mają jasne włoski – ze względu na to, ze jest w nich mało barwnika, czyli melaniny, laser może ich nie wyłapać i depilacja nie przyniesie absolutnie żadnych efektów. Ponadto laser odradzany jest kobietom, które są bardzo opalone, ponieważ opalone ciało, to nic innego, jak poparzona skóra, która przez laser zostałaby jeszcze bardziej podrażniona. Stosowanie niektórych leków (m.in. mowa o antybiotykach), które w połączeniu ze światłem lasera mogą powodować uczulenie, również jest odradzane przy tej formie depilacji. Przy depilacji laserowej bikini trzeba uważać podwójnie, ponieważ skóra w tych okolicach jest cieńsza, niż na reszcie ciała.

Warto też wspomnieć o tym, że przy depilacji okolic intymnych należy szczególnie dbać o higienę i nie dopuścić do żadnych podrażnień. Tak jak i przy depilacji całego ciała – należy całkowicie wyeliminować opalanie, zwłaszcza topless, np. na solarium. Ciało w tych miejscach jest o wiele bardziej podatne na uszkodzenia, niż przykładowo skóra na nodze, która jest o wiele grubsza. Depilacja laserem bikini to niebywały komfort i wygoda szczególnie w okresie letnim, gdzie częste wypady nad jezioro są wpisane w wakacyjne spędzanie czasu.

Warto również pamiętać o pielęgnacji skóry po zabiegu. Zdecydowanie zakazane jest opalanie się zarówno na świeżym powietrzu jak i na solarium. Nie zaleca się również wszelakich peelingów, które mogłyby podrażnić naskórek i doprowadzić do stanu zapalnego. W okresie, gdzie skóra po depilacji jest bardziej narażona na podrażnienia, nie warto brać gorących kąpieli czy korzystać z sauny. Dodatkowo, w celach regeneracji, można sięgnąć po delikatny krem polecany przez kosmetologa wykonującego zabieg, który będzie chronił naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

6 replies on “Skuteczna depilacja laserem”

 1. Lemongrass napisał(a):

  Warto usunąć zbędne włoski z okolic bikini, wtedy nie ma poczucia skrępowania w intymnych sytuacjach 🙂

 2. Pinky napisał(a):

  hmm słyszałam o zabiegach laserowych ale nie wiedziałam, że usuwają one owłosienie na tak długo a nawet na zawsze! Myślę, że to dobra inwestycja na lata 🙂 wydałam już tyle na wszystkie moje maszynki do golenia.. wolę iść na taki zabieg i mieć spokój . I jaka to oszczędność czasu! A ja jestem zalatana strasznie 🙂

 3. ta_Aga_ta napisał(a):

  długo zastanawiałam się czy skorzystać, ale tak jak zaczęłam od nóg, po rękach kończąc, stałam się gładka od stóp do głów 🙂 oczywiście nie licząc włosów na głowie haha 🙂

 4. Buka napisał(a):

  Naprawdę fajny zabieg 🙂 mam usunięte już całe owłosienie pod pachami. Naprawdę, konkretny zabieg wykonywany nowoczesnym sprzętem. Jestem zachwycona!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1