3 najskuteczniejsze zabiegi na łysienie. Trycholog

Łysienie to problem coraz większej liczby mężczyzn. O ile kiedyś, dotyczył przede wszystkim starszych osób, o tyle dzisiaj dotyczy coraz częściej również młodych. Wydaje się, iż przyczynia się do tego dzisiejszy sposób życia. Nieregularne odżywianie, dieta bogata w tłuszcze czy wreszcie brak ruchu, to wszystko przyczynia się do łysienia. Mimo wszystko jednak, nadal główną przyczyną łysienia wydaje się być obciążenie genetyczne.
Bezzwłoczna wizyta u doktora

Lekarzem, który jest specjalistą od łysienia jest trycholog – dermatolog. Jest to lekarz, którego gabinet powinniśmy odwiedzić bezzwłocznie po tym, jak zaczną nam wypadać pierwsze włosy.

Wizyta u lekarza ważna jest przede wszystkim z tego względu, iż w leczeniu łysienia niezwykle ważna jest diagnoza. Chodzi o to, aby określić, gdzie znajduje się źródło problemu. Właściwie jedyną osobą, która może to zrobić jest trycholog – dermatolog. Dopiero po diagnozie jakikolwiek sens ma podjęcie leczenia łysienia. Dopiero wtedy bowiem wiemy, jaka terapia może być w naszym przypadku skuteczna.

Zdecyduj się na mezoterapię

Stosunkowo młodą, aczkolwiek już popularną, metodą leczenia łysienia jest mezoterapia. Na zabieg ten, wiele osób godzi się niechętnie. Wszystko przez to, że ludzie zwyczajnie się go obawiają.

Ludzie boją się mezoterapii, gdyż leczenie łysienia przy użyciu tej właśnie metody polega na nakłuwaniu skóry. Trycholog – dermatolog robi w skórze, w miejscach na głowie w których nie ma włosów, niewielkie nakłucia, aby móc wypełnić mieszki włosowe jedną z substancji na porost włosów.

Warto podkreślić, iż jeżeli mezoterapię wykonuje doświadczony trycholog – dermatolog to nie ma zupełnie czego się obawiać. Jest to całkowicie bezpieczny, a co równie ważne, skuteczny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, iż aby przeprowadzić do końca leczenie łysienia trzeba kilku powtórzeń zabiegu. Oznacza to niestety wydatek rzędu nawet 1000 złotych.

Laser też jest skuteczny

O wiele bardziej znanym od mezoterapii zabiegiem jest laserowe przywracanie owłosienia na głowie. Wydaje się, iż na dzień dzisiejszy nie jest to jednak aż tak skuteczny zabieg, jak mezoterapia. Tym nie mniej, często również przynosi bardzo zadowalające rezultaty.

Jeśli chodzi o wydatek na leczenie łysienia, w przypadku obu zabiegów jest on bardzo podobny. W przypadku laserów jest jednak bardziej rozłożony w czasie, gdyż leczenie łysienia tą metodą trwa po prostu nieco dłużej. Zwykle laserowe przeciwdziałanie łysieniu trwa około roku. Co więcej, również później, od czasu do czasu należy przeprowadzić zabieg, aby podtrzymać uzyskany efekt.

Przeszczep włosów sposobem na łysienie

Jeżeli wszystkie metody, które wypróbowaliśmy nie są skuteczne, pozostaje nam przeszczep włosów. Warto jednak zauważyć, że faktycznie przeszczep włosów powinien być raczej ostatecznością, gdyż jest to zabieg, który będzie nas kosztował już na prawdę bardzo dużo.

Generalnie, w zależności od tego, jak zaawansowane jest łysienie, to znaczy jak duży obszar głowy trzeba pokryć przeszczepionymi włosami, ceny wahają się od kilku, do nawet i kilkunastu tysięcy złotych. Jednakże, w efekcie uzyskujemy naturalne włosy na całej powierzchni głowy.

Najczęściej, skórę z mieszkami włosowymi przeznaczoną do przeszczepu pobiera się z głowy pacjenta, z miejsc, z których włosy jeszcze mu nie wypadły. Dzięki temu, po zabiegu w zasadzie nie widać, w którym miejscu włosy są przeszczepione, a w którym łysienie w ogóle się nie pojawiło.

Leczenie łysienia niekoniecznie musi odbywać się w gabinecie lekarza. Jednakże, jeśli ma być skuteczne i w pełni profesjonalne, musi zająć się nim trycholog – dermatolog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =